Wykres Bitcoinów Ujawnienie 61% podaży Pozostałości nietknięte

Wykres Bitcoinów Ujawnienie 61% podaży Pozostałości nietknięte
Rate this post

Jest to wskaźnik świadczący o tym, że inwestorzy zyskują zaufanie do aktywów, a ich zachowanie rośnie. Czy te wykresy Bitcoin wskazują na długoterminowe zachowanie byka?
Prawie 61% podaży Bitcoinów nie przeniosło się w ciągu roku, co stanowi najwyższy poziom w historii. Według raportu udostępnionego przez Glassnode, blisko 11 milionów Bitcoinów nie zmieniło się w ciągu ostatniego roku. Stanowi to znaczną część obecnej podaży Bitcoinów (18,42 mln w czasie prasy).
Ostatni raz taka tendencja była widoczna na wykresie Bitcoinów na początku 2016 roku, który był faktycznie początkiem biegu byków, jak widać poniżej.

Zauważ również duży spadek w adresach hodling Bitcoin przez ponad rok z wykresu poniżej. Stało się to między 2017 a 2018 rokiem. Było to prawdopodobnie spowodowane tym, Immediate Edge że użytkownicy przenieśli Bitcoina pod nowe adresy, aby skorzystać z twardych widelców. Te twarde widelce oferowały posiadaczom Bitcoinów darmowe monety, z których najbardziej znaczącym był Bitcoin Cash.

W związku z tym spadki liczby adresów hodling Bitcoin nie może być przypisana wyłącznie do osób próbujących sprzedać swoje Bitcoin.

Czy ten wykres Bitcoin wskazuje na długoterminowe zachowanie byka?

Należy zauważyć, że ten trend hodling odbywa się od kilku ostatnich lat. Jak widać na wykresie Glassnode Bitcoin powyżej, prawie 45% podaży Bitcoin pozostał uśpiony w ciągu ostatnich 2 lat.

Tak duży procent aktywnej podaży Bitcoinów pozostaje niewzruszony prawdopodobnie oznacza, że inwestorzy oczekują byczego trendu. Po 3. Bitcoin zmniejszenie o połowę, oczekuje się znacznego wzrostu cen, a to może prowadzić do tego hodling i akumulacji.

Jednak taka formacja hodlingu może również oznaczać, że BTC jest nadal traktowana jako towar, a nie środek wymiany.

Warto również zauważyć, że salda Bitcoinów na giełdach od początku roku znacząco spadają. Co więcej, właściciele Bitcoinów przejmują teraz opiekę nad swoim Bitcoinem, zamiast utrzymywać go na giełdach w gotowości do handlu. Jest to również wskaźnik, że właściciele Bitcoinów nie mają zamiaru sprzedawać swoich Bitcoinów w najbliższym czasie.
Więcej wykresów Bitcoinów, które wskazują, że hodling jest w szczytowym momencie.
Zgodnie z poniższym wykresem bitcoin, pozycja Hodler Net rośnie od lutego 2020 roku. Jest to kolejny wskaźnik, że Bitcoin jest utrzymywany jako inwestycja przez coraz więcej osób, w przeciwieństwie do handlu.

Od ostatniego zmniejszenia o połowę, sieć Bitcoinów jest świadkiem ogromnego wzrostu, jednak Bitcoin przeniesiony na łańcuch pozostaje w stagnacji od tego czasu. Jest oczywiste, że inwestorzy nie są skłonni do sprzedaży w tej chwili.

Ostatnio mówiliśmy o tym, jak sieci Bitcoin i Ethereum umacniają się i dotykają nowych rekordów wszechczasów.

Przy tak dużej ilości hodlingu, można oczekiwać, że Bitcoin będzie wykazywał powolny, ale stały wzrost cen. Inwestorzy krótkoterminowi będą mieli pewien wpływ na cenę Bitcoinów, ale może to nie potrwać długo.

Kontrowersyjne myśli

Cena Bitcoinów była świadkiem zauważalnych wahań cen w ostatnim roku. Cena Bitcoin spadła z 11.975 dolarów do 5.032 dolarów, a następnie wzrosła z powrotem do 9.226 dolarów. Tak więc nawet gdy 60% aktywnej podaży Bitcoin był uśpiony, cena Bitcoin wykonane wielkie wahania cen.

Wzrost „monet nie poruszonych“ nie jest najlepszą statystyką dla określenia akcji cenowej, ponieważ ludzie poruszają swoje monety z różnych powodów, z których nie wszystkie są związane ze sprzedażą.

Co o tym sądzisz? Prosimy o przedstawienie nam swojej perspektywy w poniższych komentarzach.